Κυριακή 31 Αυγούστου 2014

πανθρακικός-Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-1

Βαθμός "χρυσάφι" στην κομοτηνή για την ομάδα μας απέναντι στον πανθρακικό. Η ομάδα μας πάταγε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο,δημιούργησε φάσεις, είχε ένα δοκάρι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον ακόστα στο 32 λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ φάνηκε να μπαίνει στο γήπεδο για να διατηρήσει το υπέρ του αποτέλεσμα. Δεν τα κατάφερε όμως γιατί ο αρετόπουλος ανακάλυψε φάουλ ακριβώς έξω από τη περιοχή σε πέσιμο θέατρο του τζάνη (αυτός που πανηγύριζε με το δάχτυλο στο στόμα και κάποιοι του δίναν δίκιο...αν θυμάστε).Το εκτέλεσε ο ίδιος και ισοφάρισε το ματς σε 1-1.
Ο ΠΑΣ άντεξε την πίεση και κατάφερε να βγάλει και 2-3 φάσεις για να πάρει το παιχνίδι αλλά στάθηκε άτυχος. Πολύτιμος ο βαθμός πάμε τώρα για το τρίποντο με την ξάνθη εδώ μέσα.

υ.γ : Απαράδεκτη η πρασινόμαυρη εμφάνιση!!! Τελικά είναι δεύτερη ,είναι τρίτη; θα μας ενημερώσει κάποιος; Ας ελπίσουμε να μην ξαναφορεθεί γιατί μας πονάν τα μάτια!!!!!!