Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου 2010

Οδυσσέας Αναγέννησης Σερρών-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

Μέτα από μια καλή εμφάνιση της ομάδας μας...Ο Π.Α.Σ. ΓΙΆΝΝΙΝΑ κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου...
O Π.Α.Σ. είχε ευκαιρίες,έχασε και πέναλτι άλλα κατάφερε να προκριθεί με σκορ 0-2 στις Σερρες.

Το φιλμ του αγώνα
24' Ο Χουρουζίδης από γύρισμα του Χατζημιχαήλ αστόχησε.
28' Ο Τζημόπουλος ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή από τον Γκάγκα, το πέναλτι εκτέλεσε ο Κυργιάκος, η μπάλα έγλειψε το κάθετο δοκάρι και πέρασε άουτ!
37' Σουτ Κυριακίδη άουτ.
42' Ο Τριανταφυλλάκος βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή σούταρε, ο Κηπουρός έδιωξε σωτήρια, νέο σουτ από τον ίδιο παίκτη, η μπάλα δίπλα από το "παραθυράκι" του Κηπουρού.
45' Σουτ του Κεφαλά έξω από την περιοχή, ο Κηπουρός έπεσε στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ.
56' Επικίνδυνο ανάποδο ψαλιδάκι του Ζαγοριανού, η μπάλα ήρθε στα χέρια του Κηπουρού, που μπλόκαρε.
58' Σουτ του Σκούφαλη και 0-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα!
62' Σουτ του Μπουχάν στο "παραθυράκι" του τερματοφύλακα της Αναγέννησης και 0-2!
68' Ο Κηπουρός πρόλαβε στην έξοδο τον Ζαγοριανό που έφευγε σε τετ-α-τετ.
81' Φάουλ του Κυριάκου,έπεσε στη γωνία του και απέκρουσε ο Σαμουηλίδης. 88' Φάουλ του Τραγιάννη απέκρουσε ο Κηπουρός